Kwiaty cięte – sposoby na przedłużenie ich trwałości

Kwiaty cięte – sposoby na przedłużenie ich trwałości

author
1 minute, 10 seconds Read

Kwiaty to doskonała dekoracje wnętrza, która zdobi domową przestrzeń. Wielu z nas lubi kwiaty, ale martwi się , że rośliny szybko zeschną oraz zwiędną. Chcecie dowiedzieć się co robić, aby kwiaty pozostały dłużej świeże? Poznajcie kilka ciekawych i skutecznych sposobów.

Codzienna pielęgnacja kwiatów cienkich

Cięte kwiaty prezentują się świeżo w wazonie zwykle przez około 2, 3 dni, po tym czasie liście oraz pęki zmieniają kolor na żółty i kolejno obumierają. Codzienna pielęgnacja kwiatów jest najlepszą metodą na przedłużenie ich trwałości.

Warto często podcinać końcówki łodyg kwiatów pod kątem o około 1-2 cm, dzięki temu roślina będzie mogła prawidłowo pobierać wodę. Najlepiej robić ro rankiem lub wieczorem, kiedy temperatura powietrza jest niższa niż w ciągu dnia. Dodatkowo warto obciąć liście, aby nie zakrywała ich woda, w przeciwnym razie mogą zacząć się rozkładać i tworzyć bakterie.

Należy także często wymieniać wodę, która powinna mieć temperaturę pokojową. Nieświeża sprawi, że łodygi roślin będą gnić. Warto także, co 2 dni dokładnie wyczyścić wazon.

Bardzo istotną kwestią jest także umieszczeni wazonu z kwiatami w odpowiednim miejscu. Należy unikać silnego słońca, ponieważ rośliny szybko wyschną oraz nie umieszczać wazonu blisko grzejnika.

Similar Posts