Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas jazdy samochodem zimą

Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas jazdy samochodem zimą

author
0 minutes, 54 seconds Read

Zima to trudny okres dla kierowców oraz samochodów. Niskie temperatury, lód oraz śnieg skutecznie utrudniają kierowanie oraz niekorzystnie wpływają na samochód. Warto dowiedzieć się czego unikać podczas jazdy zimą oraz jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacją.

Jazda samochodem zimą

Kierowanie pojazdem zimą sprawia wiele problemów. Dlatego właśnie należy ściągnąć nogę z gazu. Wysokie prędkości to jedne z czynników, które doprowadzają do największej ilości wypadków zimą. Jeżeli poruszamy się za samochodem, to szczególnie warto zachować większy odstęp niż zazwyczaj. Może zdarzyć się tak, że zachowując mniejszą odległość, w przypadku gwałtownego hamowania nie starczy nam miejsca aby zatrzymać pojazd. Jeżeli chodzi o pokonywanie zakrętów, to nie powinniśmy na nich dodawać gazu. Dodanie gazu na zakręcie może spowodować wpadnięcie samochodu w poślizg, co może doprowadzić do wypadku.

Jeżeli interesuje was przystąpienie do kursu na prawo jazdy, to najlepszym pomysłem jest skorzystanie z oferty kurs jazdy b w Warszawie na Bemowie.

Similar Posts