Drewniane zegarki - zalety

Drewniane zegarki – zalety

author
0 minutes, 56 seconds Read

Noszenie drewnianego zegarka może początkowo wydawać się dziwną koncepcją. Jesteśmy bowiem przyzwyczajeni raczej do widoku klasycznego metalowego urządzenia. Drewniane zegarki to osobliwość, która wyróżnia jego użytkownika z tłumu. Tymczasem zegarki z drewna mają wiele zalet.

Drewniane zegarki – dlaczego warto?

Bez względu na rodzaj drewna, z którego wykonany jest zegarek, jest ono znacznie bardziej odporne na ciepło niż jego metalowy odpowiednik. Jeśli często przebywasz na świeżym powietrzu lub chcesz wydłużyć żywotność swojego zegarka, najlepszym rozwiązaniem może być zakup drewnianego zegarka.

W przypadku zegarków metalowych narażenie go na działanie ciepła może spowodować uszkodzenie uszczelek i kół zębatych wewnątrz zegarka. Czyste drewno nie przewodzi prądu, więc drewniane zegarki nie nagrzewają się tak szybko. Co więcej, jeśli się nagrzeją, drewno pomaga rozproszyć ciepło i schłodzić mechanizmy wewnątrz zegarka.

Lekki materiał, taki jak drewno, jest idealny dla użytkownika, który nie lubi ciężkiego metalowego zegarka. Kolejną zaletą noszenia drewnianego zegarka jest to, że materiał jest naturalnie hipoalergiczny.

Similar Posts