UCZNIOWIE ŚWIDNICKIEGO "BRONKA” PRZED OGROMNĄ SZANSĄ

13 Lipiec 11:01
4168

14 października, w Porcie Lotniczym Lublin S.A. wicestarosta powiatu świdnickiego – Waldemar Białowąs, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin S.A. – Krzysztof Wójtowicz oraz dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku – Stanisław Stefańczyk podpisali list intencyjny, w sprawie utworzenia w I LO klasy o profilu „personel obsługi naziemnej i pokładowej”.

Celem nawiązania współpracy jest rozwój i podnoszenie jakości edukacji publicznej poprzez rozszerzanie oferty edukacyjnej powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. To także ukłon w stronę lokalnych pracodawców, którzy będą mogli w przyszłości liczyć na wykwalifikowaną kadrę. Wreszcie to sposób na promowanie szans, związanych z rozwojem rynku lotniczego. Z takiego rozwiązania cieszy się dyrektor I LO, Stanisław Stefańczyk.- Nie ma w Polsce szkoły, która kształciłaby stewardessy. Ta klasa będzie umożliwiała łatwiejsze ukończenie kursu na stewardessę, jak i zdanie egzaminu. Oczywiście nie zapominamy tutaj o przygotowywaniu do matury i egzaminu na studia wyższe.

Uczniowie będą mogli wybrać naukę dodatkowych dwóch języków obcych. Język angielski będzie nauczany w stopniu rozszerzonym, a słownictwo zostanie ukierunkowane na potrzeby lotnictwa. W planach są również zajęcia praktyczne na lotnisku.- Lotnisko pomoże w kształceniu podstaw, związanych z pracą na rynku lotniczym, zarówno na ziemi, jak i w powietrzu.- zapowiada prezes PLL, Krzysztof Wójtowicz. Władze portu deklarują pomoc w nauce praktycznej, czy odbywaniu staży. Pomysłodawcą stworzenia tej klasy jest wicestarosta Waldemar Białowąs.- To kolejne działanie w kierunku rozwoju lotnictwa. Już w 2008 roku, jako dyrektor powołałem pierwszą w Polsce klasę lotniczą. Lotnisko to potencjał naszego regionu warto, więc rozwijać wiedzę i umiejętności w tym kierunku. Jestem przekonany, że ten pomysł będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Nabór do nowej klasy o nazwie: personel obsługi naziemnej i pokładowej ruszy od przyszłego roku szkolnego.

Zródło: opracowanie własne

Ostatnio na forum

baner 270
baner 470
baner 270
baner 370