Jak wyglądają badania na prawo jazdy

Jak wyglądają badania na prawo jazdy

author
1 minute, 2 seconds Read

Aby móc zostać kierowcą i wziąć udział w kursie szkoły jazdy, musimy otrzymać orzeczenie od lekarza który zajmuje się badaniami kierowców. Dla wielu osób sama myśl o badaniu może być stresująca, lecz dla wielu osób to tylko formalność która trwa mniej niż 15 minut.

Badania na prawo jazdy

Jednym z najważniejszych kryteriów które są sprawdzane podczas badania jest wzrok. Osobom które noszą soczewki korekcyjne lub okulary nie grozi to, że nie przejdą badania. Pacjenci muszą wtedy zabrać swoje okulary lub soczewki w których przechodzą badania. Kolejnym zmysłem który jest badany jest słuch. Lekarz zbada również nasze serce, układ oddechowy oraz zmysł naszej równowagi. Zostaniemy również zapytani jakie leki przyjmujemy oraz czy chorujemy na jakieś przewlekłe choroby. Badany jest także nasz stan psychiczny, w celu sprawdzenia czy możemy mieć tendencje do agresywnych zachowań na drodze. Badanie lekarskie na prawo jazdy nie trwa długo, gdyż lekarz w ciągu kilkunastu minut jest w stanie określić czy możemy prowadzić pojazd.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów to warto sprawdzić ofertę firmy kurs na kat b Warszawa.

Similar Posts