Wycieczka do Portu Lotniczego

13 Lipiec 11:22
4598

21 czerwca młodzież, która zadeklarowała chęć nauki w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych odbyła bardzo interesującą wycieczkę do Portu Lotniczego. Uczniowie obejrzeli zarówno terminal, ale też przeszli do strefy zastrzeżonej lotniska: m.in. do sortowni bagażu, na płytę lotniska, czy do siedziby strażaków.

To ciekawe przedsięwzięcie zostało zorganizowane z ramach współpracy naszych szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku i Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku z Portem Lotniczym Lublin. Jeszcze w ubiegłym roku obie szkoły podpisały listy intencyjne z Portem Lotniczym oraz Powiatem Świdnickim w sprawie utworzenia nowych kierunków kształcenia: personel obsługi naziemnej i pokładowej („Bronek”) oraz technik lotniskowych służb operacyjnych (PCEZ).


Klasa o profilu „personel obsługi naziemnej i pokładowej” zwana potocznie „klasą stewardess” w I Liceum to pierwsza taka klasa w Polsce. Uczniowie mogą wybrać naukę dodatkowych dwóch języków obcych, zaś rozszerzony język angielski nauczany będzie z naciskiem na słownictwo branżowe. Pojawią się też zajęcia sprawnościowe, m.in. pływanie czy sztuki walki. W planach są również zajęcia praktyczne na lotnisku. Technik lotniskowych służb operacyjnych – kierunek powstający w PCEZ - planuje, koordynuje i przekazuje informacje kontrolerowi ruchu lotniczego zapewniające bezpieczne funkcjonowanie operacyjne lotniska, zapewnia ciągłość informacji powietrznej z zachowaniem ustalonych procedur, pełni nadzór nad bezpieczeństwem mienia portu lotniczego, koordynuje obsługę naziemną statków powietrznych na płycie lotniska, propaguje kulturę bezpieczeństwa na lotnisku.

Zródło:

Find Us

News

New Post

Lastest on forum

baner 270
baner 470
baner 270
baner 370