Zajęcia antyterrorystyczne w szkołach

13 Lipiec 11:18
4708

7 marca 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku oraz w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku odbyły się spotkania z ppłk. Dariuszem Krzysztofikiem – uczestnikiem największej bitwy wojska polskiego po 1945 roku – w irackiej Karbali w 2004 roku. Na podstawie tych wydarzeń powstał film pt. „Karbala” oraz książka. Obecnie Krzysztofik pełni funkcję kierownika Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na zaproszenie wicestarosty świdnickiego – Waldemara Białowąsa przeprowadził on zajęcia z młodzieżą, dotyczące zagadnień przeciwdziałania terroryzmowi.

Jutro takie zajęcia odbędą się w Zespole Szkół w Piaskach oraz w Zespole Szkół w Trawnikach.
Dziękujemy Panu Dariuszowi za czas poświęcony naszej młodzieży i przybliżenie im trudnej, ale interesującej problematyki terroryzmu na świecie.

Podpułkownik dyplomowany w rezerwie Dariusz KRZYSZTOFIK – absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie – specjalność budowa i eksploatacja rakiet bliskiego zasięgu, Akademii Obrony Narodowej specjalność zarządzanie i organizacja oraz przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym, Szkoły NATO w Oberammergau w Niemczech specjalność międzynarodowy inspektor kontroli poziomu wyszkolenia jednostek wojsk lądowych, Centrum Dowodzenia Wewnętrznego Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Strausbergu w Niemczech – specjalność dowodzenie wewnętrzne, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie specjalność zarządzanie zasobami ludzkimi. W 2004 roku odbył w Iraku a następnie Katarze organizowane przez Dowództwo Centralne USA przeszkolenie dla analityków ds. ochrony wojsk i przeciwdziałania terroryzmowi. W 2004 roku uczestnik działań bojowych w Karbali w Iraku (o 3 dniach z 2,5 miesiąca działań 2 Grupy Bojowej, w której służył opowiada film fabularny i książka „Karbala” z 2015 roku). W 2005 roku Szef Wydziału Ochrony Wojsk Wielonarodowej Dywizji Południe Wschód w Iraku. Potwierdzony udział w 80 akcjach bojowych. Wielokrotnie odznaczany za służbę odznaczeniami państwowymi i wojskowymi. Wygrana w 2014 w odcinku teleturnieju 1 z 10 oraz udział w Wielkim Finale tego teleturnieju. Obecnie Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Mieszkaniec Kalinówki.

Zródło:

Find Us

News

New Post

Lastest on forum

baner 270
baner 470
baner 270
baner 370