Źródła popularności Corianu i narzędzi do niego

Źródła popularności Corianu i narzędzi do niego

author
0 minutes, 57 seconds Read

Corian to jeden z najciekawszych materiałów dostępnych dziś na rynku. Przeważnie kojarzy się nam ze stwarzaną przez siebie możliwością wykonywania niewidocznych łączeń.

Ma jednak także szereg innych zalet uzasadniających zainteresowanie, jakie wzbudzają w jego przypadku rozwiązania takie, jak choćby frez do Corianu.

Frez do Corianu – zalety

Listę zalet Corianu zwykle otwiera nieporowatość. Oznacza to, że substancje, z jakimi mamy do czynienia w codziennym życiu nie mogą wniknąć w głąb tego materiału. Zwiększa to jego odporność na plamy i wyjaśnia choćby to, dlaczego blaty z Corianu cieszą się dziś tak dużym uznaniem wśród kupujących. Także higieniczność materiału sprawia jednak, że Corian budzi duże zainteresowanie wśród osób koncentrujących się do niedawna jedynie na obróbce drewna. W materiał nie wnika brud, nie trzeba więc obawiać się o coraz surowsze normy sanitarne. Osoby pracujące z Corianem podkreślają również to, że jest to materiał termoformowalny i podatny na sublimację, jeśli więc dysponuje się odpowiednimi narzędziami, praca z nim nie jest skomplikowana.

Similar Posts